What do you charge for your piped/flooded RI biscuits - Compared to your hand painted biscuits?
While I can work out time+ingredients+other costs - I was thinking for ease - It might be nice to have a 'set price' similar to Sugarbelles pricing chart for RI cookies. As i feel most of my hand painted ones fall into the 'intricate' category (don't they?) - would I just need a 'fixed price' per size? OR would I just leave the sizing chart for painted/iced the same?
I have many 'clips' of my work if you wish to peruse & give a direct opinion.
Thanks in advance for your thoughts/considerations
Original Post